Yağmurlu havalar için 6 keyifli öneri

Yaşam Kas 08, 2022 Yorum Yok

Her mevsimde hayat güzeldir! ‘Yağmurlu havada ne yapılır?’ diye merak ediyorsanız, size Özel keyifli tekliflerimiz var. İster Biricik başınıza isterseniz sevdiklerinizle Mesut olabilirsiniz.

Özellikle, yağmurlu havada meskende olmak Aka bir talihtir. Bu sayede günü daha hoş değerlendirebilirsiniz. Yalnızca battaniye altında yatıp saatlerinizi boşa harcamayın. Yağmurlu havada yapacak daha hoş etkinlikler var. Haydi, Çabucak başlayalım.

1. Yağmurlu havada Evvel içinizi ısıtın

Malum, bu türlü günlerde ısınmak Fazla değerlidir. Bir fincan sıcak süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip afiyetle içebilirsiniz. Aklınızda bulunsun: Tarçın, Sevinç veren kokulardan biridir. Alışılmış ki sevdiğiniz bitki çaylarından biri de olabilir. Örneğin, papatya ve melisa çayı kendinizi daha dingin hissetmenize Yardımcı olabilir. Kahve ve yeşil çay ise uyarıcı tesiriyle daha din. olmanızı sağlar.

2. Biraz sakinleştirici müzikler seçin

Hayat Fazla süratli akıyor, dışarıdaki gürültüden yoruluyoruz. Aslında yağmurlu havalarda sakin müzikler dinlemek, kendimizi rahatlatmak için hoş bir fırsattır. Bach, İncesaz, Edith Piaf’dan ezgiler tercih edebilirsiniz.

3. Olağan ki romantik sinemalar izleyin

Daha Evvel izleyip sevdiğiniz yahut uzun vakittir izlemek istediğiniz romantik sinemalara artık Talih verin. Seçiminizi yaptıktan sonra koltuğa şuranın, üzerinize bir battaniye ve tarçınlı sütünüzü alın. İşte, keyifli saatler başlıyor! Bridget Jones’un Günlüğü yahut Türkan Şoray’ın dayanılmaz sinemalarına ne dersiniz?

4. Hoş kokularla memnunluğu artırın

En sevdiğiniz kokularla huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Vanilya, tarçın, lavanta ve mistik tütsülerle konutunuzun havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Kokulu mumlar da birebir işi görür, size huzur verir. lakin konutta ikisi de yoksa Problem değil: Sıcak suya birkaç kaşık toz tarçın ekleyip karıştırın ve kısık ateşte biraz kaynatın. Meskeniniz mis üzere kokacaktır.

5. Eski dizileri tekrar seyredin

Yağmur yağarken meskende yapılacak en hoş şeylerden biri battaniyenin altında sıra seyretmektir. Ne vakitten beri ertelediğiniz dizileri Biricik seferde battaniye altında izleyebilirsiniz. İkinci bahar, Asmalı Konak, Aşk-ı Memnu, Çalıkuşu üzere eski dizileri tekrar izlemeye ne dersiniz?

6. Bugün meditasyon yapmaya başlayın

Oturduğunuz yerden rahatlamak ve gerilimden arınmak için Çabucak bugün meditasyona başlayabilirsiniz. Kalbinizin sesini duymak için Hariç dünyayı susturmak kusursuz olur. Hazır, havada dinginlik varken bu hoş tesirden yararlanabilirsiniz ve yağmurlu havada meditasyon yapabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir