Yatakta Aynı Dili Konuşuyor Muyuz?

Yaşam Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Evet, kadın ve erkek arasındaki en büyük sorunlardan biri de budur. Kadınlar toplumsal baskılar nedeniyle çekingen davranırken erkek de kendini azgın bir boğa gibi görmek ve göstermek için çabalar. Toplumsal kalıplar erkekleri ‘güç’ merkezine oturturken, kadınları da ürkek bir yavru kuş pozisyonuna sokmaktadır. Hal böyle olunca erkek güce odaklı, kadın da çekimser bir tavırla yaklaşıyor cinselliğe..

Toplumsal kalıplar ve yetiştirilme şeklimiz itibariyle kadın ve erkekler yatakta da farklı dil kullanıyorlar. Bazı erkekler ve kadınlar bu kalıplardan sıyrılıp orta yol bulsa da herkes ilişkisinde bu kadar şanslı olamıyor. Bu durumda da bazı cinsel işlev bozuklukları meydana geliyor. Kadın çekimser davranıyor, erkek üsteliyor vs vs.. Bu noktadan sonra işler sarpa sarıyor ve durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Erkek ile kadın arasındaki cinsel iletişim ve uyum ilişkileri ayakta tutan şeylerden biridir. Bunlardan her ikisi de yoksa o ilişkiden hayır gelmez. Bir yığın cinsel mitle yetiştiriliyoruz ve bizim cinsel dürtülerimizi baskılamak için bir yığın yalan önümüze seriliyor. Biz de kendimizi korumak ve başkalarının diline düşmemek için bazı şeyleri öğrenmeden, bazı şeylerden sakınarak büyüyoruz. Cinselliği yaşayarak öğrenmek, kuşkusuz korku içinde mitlerin arkasına sığınıp psikolojik travmalar yaşamaktan daha sağlıklıdır. Toplum, cinselliği etrafa korku salan bu mitler sayesinde baskılamaya çalışmaktadır. Toplum aslında bunu yaparak kendi aile yapısına zarar vermektedir. Bir yığın çatlamış aile kurumu da toplumun eseridir. Cinselliği baskılayarak yaşamak daha mutsuz bir toplum olmamıza neden olur. Tecavüzler kaçınılmaz olur ve birçok canlı bu gibi durumlardan mağdur olmaya devam eder.

Bu tip toplumlarda yetişmek eşiniz ya da sevdiğiniz kişiyle aynı dili konuşmamıza neden olmaktadır. Erkekler yatakta biraz daha duygularıyla hareket etmeli, kadınlar da duygularını bastırarak biraz daha kendini dengelemelidir. Bu yapılırsa ancak iki kişi aynı dili konuşur. Erkek duygularından bağımsız hareket eder, kadın da duygular yoğunlukta bir cinsel birliktelik yaşarsa ilişki zarar görür.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir