Yaz Aşkı

Yaşam Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Yazın ufak ufak gelmeye başladığı şu günlerde hepimizin kanı kaynamaya, güneş ışınlarının atmosfere dik açığı gelmeye başlaması ile hepimizin içi ısınmaya başladı. Sonbaharın melankolisi yerini kışın çetin rüzgarına bırakmıştı. O rüzgar ilkbaharla duruldu ve tabiat yeniden hayat buldu. Siz de bu süreçte geçmişte kalan yaralarınızı tamir edebilir ve kendinizi yeni bir aşkın kollarına bırakabilirsiniz.

Yazın havaların ısınması ile beraber insan vücudunda bazı hormonlar da harekete geçer. Bu hormonlara ne derseniz deyin laf geçiremezsiniz. Sahilde akan onca güzeli gördükçe de kalbinize ses geçiremez ve hayatın ritmine kaptırırsınız kendinizi.

Yaz ayları da aşkları da bir başkadır. Aşk bir oyundur ve bu oyunu bize kimse değil beynimiz oynamaktadır. Hormonların da yardımıyla yazın bir başka havaya gireriz. İlişkisi olanlar ilişkilerini tazeler ve çimlere serilirler. Bekarlar ise kızgın kumlara serilerek şansını ararlar.

Bu süreçte bilmeniz gereken bazı tüyolar var. Yazın ortasında partnerinizi bir başkasına kaptırmamak için bazı şeyleri bilmeniz gerekmektedir. İşte yazın aşk yaşama niyetinde olanlara birkaç tavsiye…

– Sahip olduğunuz ilişkiler aslında ciddi ipuçları verirler. Hayat boyunca kimlere aşık olduğumuzu ve onların ortak yanlarına baktığımıza neler istediğimizi anlamak çok da zor değildir aslında. Geçmişimize baktığımızda aslında neler istediğimizi ve karşımızda nasıl bir insan modelini görmek istediğimizi çok rahatlıkla görebiliriz. Kurduğumuz ilişkilerde biz fark etmesek bile ortak bir yan vardır. İnsanlar arasındaki benzerlikleri bulabilirsek neler istediğimizi de kestirebiliriz.

– Bir insan ebeveyninize ne kadar benziyorsa ona aşık olmanız da o kadar olasıdır. Size ebeveynlerinizi anımsatan insanlar uzun süredir o insanlarla tanıştığınız hissini uyandıracaktır. Bu da o kişilerle yakınlık kurmanıza neden olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir