Yaza Hazırlık

Yaşam Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Her mevsimde kadınlar farklı geçişler yaşar ve vücut farklı etkilere maruz kalır. Bahardan geçişte yorgun, bahara girerken enerjik hissedersiniz. Yaz sizi ruhsal olarak mutlu eder ancak baharı tam olarak yaşayamadığınız için vücudunuz tam olarak yaza uyum sağlayamaz. Peki yaza mükemmel bir şekilde hazırlanmış olarak girmek için neler yapılmalıdır. Bedeninizi yaza hazırlarsanız yaz ayları sizin için çok daha iyi geçecektir. Yazın ışıltısıyla bedeninizi hazır hissedebilirsiniz. Peki neler yapabilirsiniz.

Öncelikle azar azar yiyerek önce kilo vermenizi sağlayın. Yemeklerinizi ara öğünler şeklinde 3 saatte bir yiyin. Az yeseniz bile sık sık yemek yediğiniz için tok hissedeceksiniz.

Günde 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Su asit seviyesini düşürür ve vücuttaki toksinler atar.

Kan şekerinizi yükselten gıdalardan uzak durmalısınız. Yani un beyaz şeker ve tuzdan uzak durun. Sabahları poğaça, börek yemeyin ve gazlı içecekler içmeyin.

Hamur işlerini ciddi şekilde bırakın, yerine galeta yemeyi deneyin. Evet ilk zamanlar biraz zor olur ancak bu beslenme düzenine alışırsanız zorlanmadığınızı fark edeceksiniz.

Taze meyve tüketimini arttırmalısınız. Yemeklerinizde normal tuzlar yerine deniz tuzu kullanmayı daha alışkanlık haline getirmelisiniz. Çünkü mineral dengenizi bu tuz sayesinde sağlarsınız.

Kahvaltıda yağsız süt için, yumurta tüketin. Yumurta sizi tok tutar. Yulaf tüketmeye özen gösterin. Düzenli şekilde spor yapmaya özen gösterin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir