California Cevizi sağlığa faydalarını anlatıyor!

Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

California Cevizi, bu Yıl ikincisi düzenlenen yıllık milletlerarası aktiflik, tüketicileri, cevizin eşsiz besin bileşenleri ve bir avuç cevizin insan sıhhatine Fazla yararlı olduğu konusunda aydınlatıyor.

California Walnut Commission, birincisi 2020’de gerçekleşmiş olan aktifliğin akabinde, bu yılki “3’ün Gücü” global tanıtım kampanyasını 3 Mart tarihinde duyurdu. 3 Mart’ta ABD, Almanya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, İspanya, Türkiye, İngiltere ve Orta Doğu’dan iştiraklerle global çapta düzenlenmiş olan ‘3’ün Güc’ü etkinliğinde, günlük bir avuç koz tüketiminin ehemmiyeti vurgulandı.

3’ün Gücü:

  1. Yılın 3. ayı, Mart’ta başladı.
  2. Zengin Temel bitki bazlı cevizin omega-3 ALA içeriğini (2.5 gr / 28 gr) vurguluyor.
  3. Beslenme biçiminizi güzelleştirmenin Yalın bir yolu olarak, haftada en az 3 avuç koz tüketmeyi (28-30 gr) teşvik ediyor.

Bu kampanya, Varlıklı bitki bazlı omega-3 ALA (2.5 gr / 28 gr) kaynağı olan California Cevizinin anne yararlarını göstermek için eğlenceli bir yol. ALA, insan bedeni tarafından sadece beslenme yoluyla sağlanabilen; kalp sıhhati, beyin sıhhati ve sağlıklı yaşlanma ile ilişkilendirilen Temel bir besindir. 28 gramlık bir porsiyon ceviz; bitki bazlı protein (4 gr) ve lif (2 gr) içerir, ayrıyeten düzgün bir magnezyum kaynağıdır. Ceviz, birebir vakitte güzel bir B6 vitamini (0.2 mg / 28 gr) ve kusursuz bir bakır (0.45 mg / 28 gr) ve manganez (0.1mg / 28 gr) kaynağıdır. Bunların tümü, bağışıklık sisteminin meselesiz işlemesine katkıda bulunur.

California Walnut Commission Milletlerarası Kıdemli Marketing Yöneticisi Pamela Graviet, “Geçen Yıl ‘3’ün Gücü’ kampanyası sebebiyle dünya çapında inanılmaz bir heyecan vardı ve bunu 2021’de daha da Aka bir ölçekte tekrar yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi ve ekledi: “Bu kampanya, tüketicilerin bir avuç cevizle genel beslenme tertiplerini ne kadar kolay iyileştirebileceklerini hatırlatıyor ve bunu kolaylaştırıyor.”

Kampanyada, bütün ülkelerde gösterilmiş bir görüntü da iç olmak üzere, Türlü irtibat araçları kullanıldı. Her ülkedeki influencer’lar tarafından geliştirilmis tarifler, tüketicilere ilham vermek için dünya çapında paylaşılacak. Kampanyada dijital ve toplumsal medya, blog gönderileri, müsabakalar, Yemek tanımları için ipuçları ve püf noktaları, kolay Yemek tanımları ve tanıtımlar yer aldı.

Bitki bazlı Omega-3 ALA gerisindeki bilim

Bütün omega-3’ler sıhhate faydalıdır, bu nedenle bu yeterli yağları Türlü kaynaklardan alabilmek değerlidir. Omega-3 ALA (2.5 gr / 28 gr) içeriği Değerli ölçüde yüksek olan Biricik kuruyemiş olarak, diyetinize daha Çok ALA almanın en kolay yollarından biri, koz tüketmeye başlamaktır.

ALA ve kalp Sağlığı

Advances in Nutrition tarafından yapılan bir çalışma; tıpkı EPA ve DHA’ya odaklanan çalışmalarda görülene misal olarak, ALA’nın kalp sıhhatini güzelleştirmeye Yardımcı olabileceğini ortaya çıkardı. Literatür taraması, inme ve kalp krizi iç olmak üzere kardiyovasküler hastalıkların birincil ve ikincil önlenmesinde ALA’nın potansiyel faydasını gösteren ispatlar sağladı. Journal of Nutrition’da yayınlanan klinik bir araştırmaya nazaran; koz üzere yiyecekler tüketilen omega-3 ALA zengini bir diyete sahip olmak, anti-inflamatuar tesirler yoluyla kalp hastalığı riskini azaltmaya Yardımcı olabilir. umut veren var datalar göz önüne alındığında, ALA’nın kardiyovasküler hastalık riski üzerindeki tesirlerini açıklığa kavuşturmak ve kalp sıhhatine Yarar sağlaması için tüketilmesi gereken ALA ölçüsünü belirlemek için, âlâ Denetim edilmesi gereken klinik çalışmalara gereksinim vardır.

ALA ve Beyin Sağlığı

Progress in Lipid Research’te yapılan bir çalışma, ALA’dan oluşan omega-3 DHA’nın doku düzeylerini kıymetlendirdi, ve birkaç Değerli bulgu bildirdiler. Birincisi; ALA’nın birtakım durumlarda EPA sentezine yol açması ve Özellikle beyindeki DHA düzeylerine katkıda bulunabilmesiydi. Çeşitli çalışmalardan elde edilen bulgular, diyet ALA’nın, daha yüksek ALA düzeyleri (en az 1.2 gr) tüketildiğinde insan bedeninin gereksinim duyduğu DHA’yı sağlayabildiğini göstermektedir. İnsanlarda ALA’dan EPA ve DHA sentezinin kıymetlendirilmesi, kan düzeyi ölçümleriyle sonludur. Bu çalışmadan elde edilen sonuç; dönüşüm süreci boyunca ALA’nın beyin üzere Değerli dokulardaki DHA düzeylerinin korunmasında rol oynayabileceğidir. Bu sürecin insan bedenine olan tesirlerini büsbütün anlayabilmek için, daha Çok bilimsel araştırma ve çalışmaya gereksinim vardır.

ALA ve Sağlıklı Yaşlanma

American College of Cardiology’de (2020) yayınlanan bir çalışma, deniz yahut bitki bazlı omega-3’ler bakımından Güçlü besinlerin nizamlı tüketimi ile kalp krizi geçiren bireyler ortasındaki vefat riskini inceledi. Buna ek olarak, Akdeniz diyetinin yararlarını inceleyen en Aka klinik çalışmalardan birinde yapılan araştırmalar, yüksek kalp riski olan ve yüksek balık diyetini diyet ALA ile tamamlayan İhtiyar İspanyol bireylerde, (55-80 ıslak arası) bütün nedenlere bağlı vefat riskinin azaldığını göstermiştir. Bilhassa, ALA’dan günlük kalori alımının en az %0.7’sini tüketen iştirakçilerde, bütün nedenlere bağlı vefat riski %28 oranında azalmıştır.

+++

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir