Hangi kolajen ne işe yarar?

Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Son vakitlerde sıhhat ve hoşluk için kolajen kullanımı artıyor. Şayet, bir arayış içindeyseniz hangi kolajen ne işe yarar hakkında bilgiler sunan Özel haberimiz size Yardımcı olabilir. Sonunda, sizin için en uygun kolajeni seçmek için karar verebilirsiniz.

Kolajen rehberimizde ayrıntılı bilgi var

Kolajen, bedenimizde doğal olarak bulunan ve üretilen bir Cin proteindir. Saç, cilt, tırnak, organlar, kas, kemik ve eklem sıhhatinde rol oynar. Yaş, yanılgılı beslenme alışkanlarına bağlı olarak kolajen üretimi azalabilir. Bu durumda, kolajen desteği kullanmak faydalı olabilir.

Hangi kolajen benim için uygun?

İhtiyacınıza nazaran kolajen seçebilirsiniz

Kolajen seçimi yaparken, gereksinimleriniz yanıtı belirleyecektir. Tip 1 ve 3 kolajen, daha Fazla saç ve Cilt üzerinde çalışırken; Tip2 kolajen kemik, Kas ve eklem sıhhatinde tesirlidir. Artık, düşünü: Sizin hangi kolajene gereksiniminiz var?

Saç ve Cilt için kolajen hangisi?

Tip 1 ve 3 kolajen alabilirsiniz.

Tip 1 ve 3 kolajen, bütün gövde iç cilt, saç ve kaşların güçlenip onarılmasında Yardımcı olabilir. Piyasa, hoşluk kolajeni olarak bilinen bu formu toz, tablet yahut sıvı formda tercih edebilirsiniz.

Eklem ve kemik için kolajen hangisi?

Tip2 içeren kolajen kas, kemik ve eklem için.

Tip2 kolajen kas, kemik ve eklem sıhhatin güçlenmesi, ağrıların azalması için Yardımcı olabilir. Çoklukla Biricik başına Tip2 içeren kolajen desteği bulmak zordur. Bunun yerine, bütün çeşitleri içeren Tip123 kolajen tercih ederseniz, birebir anda bütün gereksinimlerinizi karşılar.

Hangi kolajen zayıflatır?

Tokluk müddetini uzatabilir.

Kolajen takvsiyesi, diyet için Yardımcı bir takviye olabilir. Zira, içeriğindeki protein, vitamin ve mineral sayesinde bütünsel sıhhati güçlendirir. Tokluk müddetini uzatıp iştahı dengelemeye Yardımcı olur. Ayrıyeten, kolajen kullanan pekçok şahıs tatlı ve hamur isteğinin azaldığına dair görüş bildiriyor. Kolajen satın alırken, vitamin ve mineral ile güçlendirilmiş markaları tercih edebilirsiniz.

Günde ne kadar kolajen almalıyım?

Formuna nazaran karar verebilirsiniz.

Aslında, kullandığınız kolajen markasının formuna ve içeriğine nazaran bu sorunun yanıtı değişmektedir. Fakat, genel çizgileriyle bilgi verecek olursak;

Ölçülerde Müsait olacaktır. Beraberinde, tam tesir görmek için günlük 5.000 mg ve üzeri kolajen kullanımı faydalı olacaktır. Tablet kolajenlerde Oran çoklukla düşüktür, toz ve sıvı formda daha yüksektir. Satın almadan Evvel içerik besin kıymetlerini Denetim edebilirsiniz.

En düzgün kolajen desteği hangisi?

Günlük 5.000 mg ve üzeri olmalıdır.

Vücutta düzgün işlenebilmesi ve günlük gereksinimi karşılaması için 2.000 dalton aralığında kolajen peptit Müsait olacaktır. İlaveten, toz yahut sıvı formlar daha süratli tesir göstermektedir. Kullanımı alanı yaygındır. Örneğin, toz kolajeni suya, meyve suyuna, soğuk kahveye, yoğurt, ayran yahut kefire ekleyip içebilirsiniz.

Ne Vakit kolajen kullanabilirim?

Yaşınıza ve yaşantınıza nazaran kolajen alabilirsiniz.

Kolajen konusunda yapılan araştırma ve incelemeler sonucu, 30 ıslak ve üzeri bayan ve erkeklerde kolajen kullanımı tavsiye ediliyor. Lakin, kişinin Çok kilosu ve ziyanlı beslenme alışkanları varsa, yaşlanma daha süratli olacağı için bedende kolajen üretimi de azalır. Bu yüzden, bu özelliğe sahip şahıslar 25 yaşından itibaren kolajen kullanabilir.

Kolajen hangi besinlerde var?

Günlük beslenmenize ekleyebilirsiniz.

Sadece dışarıdan desteğe bağlı kalmayıp, faydalı seçimler yaparak beslenmeniz ile bedenin daha Fazla kolajen üretmesini destekleyebilirsiniz. Aşağıdaki besinler size Yardımcı olacaktır:

 1. Sarımsak
 2. Çilek
 3. Biber
 4. Hindi eti
 5. İlikli kemik
 6. Brokoli
 7. Ispanak
 8. Nohut
 9. Tavuk eti
 10. Ahudu
 11. Limon
 12. Şeftali

Gibi besinler içerdekileri vitamin, mineral özleriyle bedende kolajen üretimini artırmayı sağlar. Bu sayede kullandığınız desteğe ek olarak, daha çabuk tesir görmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, Ara çğünde şeftali, çilek tercih edebilir; akşam yemeği için nohutlu brokoli salatası yapabilirsiniz.

Ne kadar mühlet kolajen kullanmalıyım?

Düzenli olarak 3 ay kolajen içebilirsiniz.

Bu Meydan uzman bireyler, 3 aylık nizamlı kullanım tavsiye ediyor. Bedende kolajen depoları doluyor; saç, cilt, kemik, Kas ve eklemlerde kolajenin Olumlu tesiri görülüyor. Senede 2 sefer 3 aylık kolajen kürü yapabilirsiniz.

Referans bilgiler: https://acikders.ankara.edu.tr/course/view.php?id=8780

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir