Yüksek Kalorili Yiyecekler

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Gün içinde tükettiğimiz bir çok besin size yağ olarak geri dönüyor. Sıkça tükettiğimiz besinler aslında farkında olmadan bizim için kilo sebebi. Zaten yediğimiz besinlerin hepsinin kalorisini bilmemiz de imkansız.  Hatta faydalı diye tükettiğimiz besinler bile bizim için zararlı ve kilo aldırıcı olabilmekte.

Peki Hangi Yiyecekler Bizim için Kalorili

YAĞLAR yemeklerden hiçbir zaman eksik etmediğimiz, Türk yemek kültürünce büyük bir yere sahip olan yağlar, kahvaltılarda da oldukça sıklıkla tüketilmekte. Aslında yağlar kalori kaynağıdır. Kalori tablosunda 1 numara olan yağlar size direk olarak kilo aldırmaktadır. Margarinler ise tereyağ ve sıvı yağdan sonra en çok kilo aldıran diğer yağ çeşidi.

ABUR CUBURLAR içerisinde trans yağlar bulundurması sebebiyle oldukça kilo aldırıcıdır. Cips 568 kalori, çikolata 528 kalori, dondurma ise 193 kalori. Her ne kadar dondurmanın kalorisi düşük olsa da kalitelisini ve yoğurtla yapılanını tercih etmemiz gereklidir.

MAKARNA unlu mamuller kısmındadır. Bu kategoride en fazla kalorisi bulunan yiyecektir. İçerisine bir de yağ eklediğimizde bol kalorili bir öğün sizi bekliyor.

KURUYEMİŞLER zayıflamak isteyenlerin asla tüketmemesi gereken şeylerdedir. Kalori bakımından bir hayli zenginlerdir. En fazla kalori cevizde vardır ve 651 kalorisi bulunur. Fındıkta ise 634 kalori bulunmaktadır. Ardından da yer fıstığı ve  bademde çok fazla kalori vardır.

ŞARKÜTERİ ÜRÜNLERİnin başında sucuk ve salam gelmektedir. İkisi de neredeyse 500 kaloriye sahiptir ve  her gün yenmemesi gereklidir. Yumurtanın içerisinde (1 tanesinin) 80 kalori bulunmaktadır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir